Onze parlementariërs hebben hun jaarlijkse uitje weer geregeld, als een stel kwajongens op schoolreisje op kosten van de Nederlandse belastingbetaler, even wat wind, strand en lekker eten scoren, want de Antillen zullen zij zeer zeker niet kwijt willen.
Wie Weisglas zag glunderen, met glimmend volle maansgezicht, rode konen het neusje parmantig naar voren gestoken, wist het meteen, hier was een kamervoorzitter op een belangrijke missie en legde hij het journaille even het belang van dit bezoek uit, want er mocht absoluut niet gedacht worden dat dit een snoepreisje was, er zal straks hard gewerkt moeten worden.
Ook de familie Godett begreep dat dit een serieuze aangelegenheid was en nam ruimschoots de tijd om te laat te komen, bovendien zal men gedacht hebben, we hebben niks met dat rapaille uit Nederland te maken, wij wensen niet bevoogd te worden, dus we hebben geen boodschap aan de omgangsvormen, bovendien sloeg ze de spijker keihard op de kop.
Welkom op dit mooie eiland, kom genieten van onze wind, stranden en zee, dat was de boodschap aan de wachtende journalisten, die eigenlijk ook allang de waanzin wisten.
Men bezoekt het eilanden parlement, luistert naar de verhalen, die ieder bezoek hetzelfde zijn, enorme tekorten, grote werkeloosheid en een uitzichtloze situatie voor de jeugd en de hoger of lager opgeleiden, overvolle gevangenis, corruptie en mismanagement, maar wellicht komen er ooit nog betere tijden, is dan immers het credo.
De Godetts hebben het voor het zeggen en dat zullen de parlementariërs weten ook, ze zijn in het buitenland en dus wordt er in de eigen taal, het Papiamento, gesproken, want denk niet dat wij als oude slavenhalers en handelaren ook maar enig recht van spreken hebben en dus wordt er driftig getolkt en niemand die zich eraan stoort.
Na een simpele berekening, zou je je afvragen hoe het komt dat niet iedere antiliaan minstens miljonair is geworden, gezien de enorme bedragen die de laatste decennia naar de overkant van dat water is gestuurd, de armoede en de krottenwijken blijven bestaan, dat is op zijn minst enigszins vreemd en onverklaarbaar, men heeft een gouden hand van verkeerd management.
Ja, wel onafhankelijkheid, maar pas en alleen dan, als men geheel op eigen benen kan staan, en op eigen termen en voorwaarden, want de parlementariërs uit Nederland moeten niet denken dat zij ook nog maar iets te vertellen hebben over de Antillen, hooguit wat lege briefjes, want de familie Godett is vader en moeder tegelijk voor de eilanden, althans dat menen zij zelf wel degelijk en dat zullen de dames en heren weten en voelen ook.
Strategisch in de Caribiën gelegen, met een uitstekende verbinding door de lucht met de grootste luchthaven van Europa schiphol en een open achterland met de coca landen, waar door vissersboten, vrachtschepen, fruitjagers, luxe jachten en zelfs open sloepen, de drugs met tonnen worden binnen gebracht, is de Holland connection een stevige kloppende ader.
De eilanden autonoom, met een eigen parlement, los van Nederlandse bemoeienis, zonder een adequaat politie en douane apparaat, zonder integrale samenwerking met het vervloekte en verketterde Moederland, zonder een economische basis, zijn de Antillen gedoemd weg te zakken in de moerassen van de drugs maffiosi, die al in alle lagen geïntegreerd zijn.
De uitzichtloze toekomst voor de jeugd, de corruptie en de vriendjespolitiek, (jazeker ook daar, het lijkt wel Nederland), maakt dat velen de overtocht maken en trachten in Nederland een stukje welvaart mee te pikken en zonodig de kosten te betalen met een vrachtje bolletjes.
Geen parlementariër die zich krachtdadig opstelt en de eilanden de keuze geeft, of u wordt zelfstandig tussen nu en zeg 5 jaar en u krijgt van ons xx neuro's om u als alliantie van ongebonden eilanden te ontplooien, of u wordt een intergraal onderdeel van Nederland en wij gaan u behandelen zoals we al onze provincies, steden en eilanden behandelen.
In het eerste geval, is iedere antiliaan dan ook antiliaan en mag bijdragen aan de onafhankelijkheid en zelfstandigheid van zijn eilandengroep en vanaf de zelfstandigheid mag en moet iedereen zijn eigen broek ophouden en niet langer om onze bretels en broekriemen zeuren, als weer eens de uitgaven groter dan de inkomsten waren.
En in het tweede geval, zal men zich als Nederlandse inwoners dienen te gedragen en dus zullen de Antillen niet langer een status aparte, uitzonderingspositie of eigen parlement hebben, maar gewoon een gemeenteraad en een provinciaal bestuur, zullen de luchthavens en zeehavens onder de Nederlandse autoriteit vallen en zal men als officiële voertaal Nederlands moeten spreken, waarbij het Papiamento een dialect of wellicht als Fries voor de Caribische eilanden mogen worden aangemerkt.
Maar ik vrees dat Colombia aan de Noordzee, liever snoepreisjes blijft maken en zich de onheuse en schofferende behandeling laten welgevallen, omwille van de speciale banden met de west en zo de stroom van bolletjes en tonnen aan drugs vrijelijk via de Antillen routes onze nationale luchthaven en zeehavens laat binnen stromen.
Wat er ooit aan ontwikkelingen tot stand waren gekomen, zal door de botte opstelling en de flagrante beledigingen van de Godetts aan het adres van de politici en zakenlieden, doeltreffend worden kapot gemaakt, want omgekeerde discriminatie hoeven we hen niet meer te leren, dat hebben ze zo ongeveer zelf uitgevonden.
Alles is de schuld van Nederland, van de blanken en van de meelopers en onderkruipers van de blanken, zij hebben hen naar de eilanden gehaald, zij hebben hen in het verleden dit aangedaan en dus zijn zij en niet de Godetts en hun aanhang, verantwoordelijk voor alle misstanden op de eilanden en zullen daarvan de consequenties dienen te dragen.
Dus vanaf heden is alles wat misgaat in Nederland de schuld van Spanje, Frankrijk en Duitsland, die respectievelijk ons hebben overheerst, bezet en geplunderd, hier kinderen hebben verwekt en onze maagden hebben geroofd, conform het Antilliaanse protocol.
Klopt ook, wij eren de koning van Hispanje nog steeds en zijn van Dietse bloed, waarbij Bonaparte zelfs nog een familielid hier als onderkoning had aangesteld en veel van zijn wetten en burgerplichten nog worden gehanteerd en de gehaktdag is nog steeds opgedragen aan onze oosterburen, die ook al eens ongenodigd op visite kwamen.
Conform de regels van Godett, zijn zij de schuld van alle kwaad in dit land en nu snap ik dan ook waarom onze politici en overheid part nog deel of schuld hebben aan de nationale misstanden in dit land, als u begrijpt wat ik bedoel.