Naar overzicht columns 2004

Welkom in de harde realiteit

Ik heb het hier er al vaker over gehad, hoe democratisch is onze democratie en in hoeverre kunnen burgers van dit land democratische besluiten nemen en wetten afdwingen??

Nemen we even gemakshalve het laatste paarse Kabinet, daarin zaten de bekende partijen PvdA, VVD en D66 met een opkomstpercentage van ruim 73% en deze partijen haalden respectievelijk 28,9 en 24,6 en 8,9 procent van de stemmen binnen, waarbij PvdA plus 8 en VVD plus 7 zetels winst en D66 de grootste verliezer was met min 10 zetels, voorwaar een echte winnaar, tezamen goed voor een kleine 62% tuigden zij paars 2 op en wilden het karwei afmaken.

Ziet u een VVD een Socialist wezen of een Socialist ineens een kapitalistische liberaal, ik niet maar de coalitie drang maakte dat men samen ging regeren zonder de Christenen, want dat was toch het Paarse ideaal, zie hoe gemakkelijk de VVD van koers veranderde en nu het CDA omarmde, dit alles vanwege de ziekte die coalitie heet.

In de kamer was de PvdA goed voor 45 zetels (30%) VVD kreeg 38 zetels (25,33%) en D66 met 29 zetels goed voor (19.33%) ziedaar al enig kiezersbedrog wat in onze democratische methode aanwezig is, want een partij als D66 krijgt 19.33% van de kamerzetels waar ze maar een kleine 9% van de landelijke stemmen binnenhaalde, een kniesoor die erop let.

Laten we even gemakshalve aannemen dat 75% van de Nederlandse bevolking is gaan stemmen, dan is de 45zetels van de toenmalige PvdA niet meer dan in feite een fictief getal, waarbij ook nog eens de restzetels zijn verwerkt en dus het werkelijke percentage van de stemmers veel lager ligt, zo is daar al het eerste kiezersbedrog aanwezig, men heeft geen mandaat van 30%. maar 28,9 van 75% is dus een mandaat van een kleine 22%.

Deze eenvoudige rekensom leert dan dat we door rekenkundige hoogstandjes en de altijd weer aanwezige coalitie regeringen steeds overgeleverd zijn aan een partijelite van de gevestigde orde, een elite die trouwens door Pim Fortuyn op zijn grondvesten schudde want PIM alleen al was goed voor een enorme aardverschuiving en zelfs na de moord was zijn partij nog goed voor 26 zetels, kan men nagaan wat het effect zou zijn geweest op deze zittende kliek.

We mogen regionaal stemmen op onze lokale bestuurders, maar de burgervader en de commissaris van koningin worden weer netjes aan ons opgedrongen, evenals de zittende ambtenaren en het kader in de departementen en ministeries, dus waar zit dan ons zo geroemde en beroemde democratische besluitvorming, als door schuiven met getallen, sleutels en verdeelsleutels de grote(n) bevoordeeld worden en de nieuwkomers buiten de boot vallen.

Gaan we een stapje verder dan blijken onze gekozen bestuurders niet of nauwelijks aan besturen toe te komen want hun dossiers zijn incompleet, gekleurd of soms zelfs geheel fictief en op het randje van crimineel, zie de Betuwelijn en alle ellende die nu bekend is geworden, maar u maar denken dat we in de democratie wonen.

Uw burgervader mag straks gekozen worden, opnieuw heeft een minderheid de wil opgelegd aan de meerderheid want de gekozen burgermeester is het stokpaardje van de D66 de verliezer van de kiezer als winnaar in het democratische proces, welkom in het gekkenhuis Nederland, het land van de democratie der windbuilen en wolven die met de roedel meehuilen.

U mag in uw gemeente gaan stemmen, maar alle regionale plannen zijn door Den Haag aangestuurd door de planners van ruimtelijke ordening, door milieu en/of door Verkeer en Waterstaat, vastgelegd in zogenaamde POP besluiten (Provinciaal Ontwikkeling Plan) waarbij de burger mag opdraven op een zogenaamde informatieve avond, maar waar niets meer te veranderen is, hooguit hier en daar een cosmetische deken, maar verder niets.

Natuurgebieden, groene harten, overstroom en waterbuffers, opslag en overslag, geprivatiseerd of door lobbyisten geannexeerd, we hebben alles in de uitverkoop gedaan en menig politicus vond er een goed betaald baan of een leuk bestaan in één van de vele gesubsidieerde dictatoriale verenigingen die gulzig als een hongerig dier worden gevoed door de staat en haar spelen automaat.

U mag geloven dat men gebonden is aan de gemaakte afspraken, maar realiseer u zich wel dat alle belangrijke besluiten conform de regels uit Brussel worden gemaakt, dat ieder ministerie bezig is met harmoniseren, dat wil zeggen dat wij onze wetten en regels laten samenvloeien met de omliggende en deelnemende landen, bedenk wel dat men U en mij NIMMER om onze mening en goedkeuring hebben gevraagd over deelname aan Europa, opnieuw lang leve de democratie.

De Technocraten en Bureaucraten, samen met de beroepspolitici hebben de macht gegrepen en marchanderen en schuiven met wetten en regels, daar waar ze er niet uit komen huren ze dure adviesbureaus en “deskundigen” in die dan weer worden gebruikt om ons wijs te maken dat de genomen of te nemen besluiten onvermijdelijk en regulier zouden zijn.

Democratie per dictaat, democratie zonder mandaat, democratie een uitgehold en vermolmd woord, want alle dieren zijn gelijk, maar sommigen zijn wat meer gelijk schreef een beroemd schrijver George Orwell en zo houden de wat meer gelijk dieren in ons bestaan de touwtjes stevig in handen en dat geldt voor nagenoeg alle Europese landen met hun coalities en schijndemocratie.

Als u straks weer eens stemmen gaat, bedenk dan eens of uw stem wel naar uw keuze gaat, want een stem op de VVD, CDA of PvdA of een zogenaamde andere democraat is niet de keuze die het volk bepaalt, maar de keuze van de coalitie en uiteindelijk de bodemlijn, we zitten in een keurslijf van rituelen en pseudo regels, die niets anders ten doel hebben dan het intact houden van de status-quo en wie zich er tegen verzet die eindigt niet gezond en beleeft geen echte pret.

Uw keuze voor een verandering zal niet een politieke partij moeten zijn, maar voor een beweging waarin de mensen massaal en als één geheel kiezen voor een daadwerkelijke verandering, passend bij deze tijd, want dit land zal terug gegeven moeten worden aan haar burgers, de burgers die de rekening hebben betaald, de burger die nu nog buitenspel staat, die burger zou het moeten zijn die de bestemming en uitvoering bepaalt.

Dat is de enige en echte onvervalste democratie en die burger moet de leiding van dit land, dit chaotische bestuur kunnen afrekenen op haar falen, haar wanbeleid, haar vriendjespolitiek en in staat moeten zijn van het weg sturen van deze gehele door en door zieke kliek. Geen gemier en geen gemeier, maar gewoon beslissingen nemen door en voor het volk en ambtenaren die dienstbaar zijn aan het volk, domweg omdat zij betaald worden door het volk en er niet zijn voor zichzelf maar voor datzelfde volk, dan pas leven we in een rechte en echte werkende democratie.

 

deze pagina afdrukken

 

Terug naar boven

Webstats4U - Gratis web site statistieken Eigen homepage website teller Webstats4U - Gratis web site statistieken Eigen homepage website teller Webstats4U - Gratis web site statistieken Eigen homepage website teller