Naar overzicht columns 2006

Respect en begrip een loos en voos begrip

Keer op keer hoor je de kreet, we moeten respect hebben, respect man, respect voor wat, vraag ik me dan in alle bescheidenheid af, respect voor opgeschoten tuig, dat meent dat ze iedereen mogen bedreigen en uitschelden omdat hun maatschappij beeld anders is dan die van onze ouders, grootouders en overgrootouders en zij menen dat hun idee van religie en maatschappij superieur is aan de onze.

Respect voor mensen die menen dat je vrouwen voor hoer mag uitmaken, of die gewone burgers hun huis uitjagen, enkel en alleen omdat ze jood of homoseksueel zijn, die mensen die hun democratische recht uitoefenen en politieke posters ophangen molesteren, omdat de boodschap hen niet aanstaat en zij zich geroepen voelen tot het uitoefenen van de terreur van de straat.

Moeten we respect opbrengen voor mensen die het vertikken om eeuwenoude gebruiken van hoffelijkheid en voorkomendheid te eerbiedigen, omdat hun religie vrouwen als inferieur en onrein beschouwen, omdat zij vanwege hun vrouw zijn periodiek ongesteld kunnen zijn, dus geeft de man, zelfs de Iman de vrouw geen hand, daarmee haar respectloos behandelend zelfs als zij in haar hoedanigheid als minister, onderwijzeres of anderszins professioneel functioneert.

Wij hebben geleerd dat je respect moet verdienen, voordat je het krijgt, respect dwing je niet af met geweld, door een leraar te vermoorden, maar respect dwing je af door te presteren, door aan te tonen dan je respect verdient, maar ja, wat verwachten we eigenlijk van snotapen die de kreet respect man, respect………als een soort van idioom hanteren, of als een vorm van stambegroeting.

Is respect al verworden tot een soort van rituele kreet, zonder enige inhoud en verwevenheid met onze normen en waarden, dan is het woord begrip de schaamlap geworden voor alle soorten van vermeende en reële misstanden van het heden en verleden.

We moeten begrip hebben voor van alles en nog wat, want al is het honderd, twee of driehonderd jaar geleden, na het respect, komt het begrip, begrip voor de donker gekleurde bevolking met Afrikaanse roots, want onze voorouders schijnen slaven vervoerd en verhandeld te hebben, schande en dus eist men begrip, begrip voor ontspoorde criminele jongeren, want zij leven in twee culturen, die van ons en die van hun ouders, zeg maar drie want ze leven feitelijk in een eigen cultuur, geheel onttrokken aan die van hun ouders en hun (nieuwe) vaderland.

Vanwege al dat begrip, moeten door het stof, diep door het stof, want we moeten boeten voor onze historische blunders, met het begrip van nu eist men met terugwerkende kracht dat onze ministers, onze samenleving, plaats vervangend schaamte betoond met alle vermeende en echte misstanden uit een ver verleden, tegelijkertijd jouwt men een minister uit en maakt hem of haar het spreken onmogelijk als ze acte de présence geven tijdens een herdenking of gedenking.

En wie de moed heeft deze misstanden en toestanden aan de kaak te stellen wordt onmiddellijk en zonder enig pardon rechts extremistische denkbeelden toegedacht en vergeleken met nazi’s, jodenvervolging, of ander fraais, want dan ineens is er geen enkel begrip voor een afwijkende mening, is er geen respect voor de ander, maar kan men zelf fysiek geweld verwachten.

Het weg met ons is schijnbaar het credo geworden, zeker bij partijen zoals de PvdA, maar ook het CDA en VVD doen aan deze nieuwe mode mee, want iedereen is bang voor het stempel van racisme of van vreemdelingenhaat en dat kost stemmen en brengt de partij in opspraak, daarom moest Rita Verdonk van de VVD terug naar haar honk en werd Rutte de lijsttrekker.

Dus weg met de negerzoen, zwarte piet, leve het suikerfeest, geen cartoons over Mohammed of Koran, maar de Paus, bijbel of Christus is geen enkel probleem, geen opera of film waarin kritiek wordt geuit of een verwijzing naar de Islam wordt gemaakt, maar je mag verder alles parodiëren, althans volgens onze zeer onwijze heren die ons regeren.

Laten we eens historisch ons geweten zuiveren, dus we schaffen vanaf nu de huzaren salade af, want die arme huzaren opeten kunnen we wel vergeten, of wat dacht u van Hongaarse goulash, maar ook het Russische ei maakt de russen niet blij, Spaanse peper, Brusselse lof, om er maar een paar dwarsstraten te noemen, we kunnen ook meteen alle Indische buurten of Zuid Afrikaanse woonwijken met afschuwelijke namen als Krugerplein, of de Lombok straat meteen wel opdoeken, dat soort namen is toch echt de duivel verzoeken.

Uiteraard eisen we van de Fransen een diepe knieval voor de inval van Napoleon, ook de Spanjaarden en Engelsen kunnen uiteraard volgens hetzelfde principe een vette claim verwachten en wij eisen dan meteen het respect en begrip voor onze zeer gekwetste gevoelens uit het verleden.

Stop de dodenherdenking en laten we de Duisters vooral even op alle niveaus laten voelen dat ze voorlopig onze clementie en normale verhoudingen maar even moeten vergeten, want dankzij de nieuwe trend zijn we gewend geraakt om vooral heel veel oude koeien de historie stevig te laten loeien en als dat niet gebeurd dan zal er vroeg of laat weer bloed gaan vloeien.

Of draaf ik door en gaat het leven door, is het voltooid verleden tijd, een historische voetnoot ?? Waarom zijn dan ineens de eisen van subculturen ineens belangrijker dan die van onze eigen historische beleving, waarom zijn onze normen en waarden de voetveeg van onaangepast tuig, waarom moeten we respect hebben voor vreemde culturen en begrip hebben voor hun kuren.

Nooit waren er problemen met chinezen, vietnamezen, hongaren, spanjolen, Italianen of javanen, we hadden geen etnisch maar een politiek probleem met de Molukse gemeenschap, maar Joden en Kampers woonden tussen en met ons, zonder dat we ons bedreigd hoefden te voelen.

Ook de Joodse gemeenschap oefende haar religieuze beleving op geheel eigen en traditionele wijze uit, maar nimmer hoefden we te vrezen voor aanslagen als we het hadden over een voddejood of als Sam en Moos weer eens de lachspieren van geheel Nederland masseerden en als ze naar de Sjoel gingen dan was dat hun zaak evenals hun religieuze feestdagen.

Ze waren zaterdags gesloten en soms in de steden op zondag open, waarbij van beide zijden wederzijds respect en begrip een wezenlijk onderdeel van de gemeenschappelijke samenleving en totale integratie zowel maatschappelijk, sociaal als politiek de bouwstenen waren en zijn.

Maar respect en begrip zijn verworden tot een loos begrip, waarbij zowel het respect als het begrip van één zijde moet komen, respect man, respect………en wie dat niet aanstaat of op zijn strepen staat, die ontmoet wel een kleine terreurgroep die hem deskundig respectloos het ziekenhuis in slaat, of men verzamelt potten, pannen en gaat als een speenvarken gillen omdat ze de woorden van een ander schijnbaar niet horen willen.

Nederland ooit een baken van rust, van wederzijds respect, waar zuilen naast en met elkaar leefden, waar men massaal aan alle soorten van hulp ruimhartig gaf, dat Nederland staat onderhand in brand, vanwege domme regenten zonder verstand, die omwille van een schijnvrede, het accepteren dat politieke andersdenkenden, zich met bodyguards moeten omringen, die het woord geschokt een geheel nieuwe betekenis hebben gegeven, hun geschoktheid duurt namelijk maar heel even, het kostte Pim Fortuyn en Theo van Gogh hun leven, maar we zullen en moeten respectvol en met begrip met desolate en fanatische lieden van hen samen moeten leven. Yeah respect man.

Straks mag u weer stemmen, bedenk dan eens of door uw stem uw kinderen of kleinkinderen straks niet voor hun leven moeten rennen, omdat ze maar niet aan de nieuwe gebruiken van respect en begrip kunnen wennen.


 

Deze pagina afdrukken

 Voor Uw commentaar, op of aanmerkingen ga naar Het Prikbord

 

 

Terug naar boven

web site analysis
web site tracker